نکاتی در رابطه با کمد دیواری

نکاتی در رابطه با کمد دیواری

نکاتی در رابطه با کمد دیواری

امروزه دیگه تقریبا خونه ای وجود نداره که داخلش خبری از کمد دیواری نباشه. کمد دیواری یکی از اقلام بسیار ضروری تو دکوراسیون منزل شماست چون بیشتر اوقات وجود کنسول و دراور و کمد های تکی نیاز شما رو برآورده نمیکنه و ضرورتا هیچ چیزی نمی تونه جای کمد دیواری رو تو جایدهی و قرارگیری وسایل تون بگیره.

کمد دیواری یک فضای بسیار خوب و ایده آل رو براتون فراهم میکنه که باعث نظم دهی هر چه بیشتر وسایل و اتاق و منزل شما میشه، می تونید به راحتی وسایل مختلف تون رو در طبقه ها و شلف ها و قسمت های مختلف کمد دیواری قرار بدید و هر وقت نیاز به هر کدوم از وسایل تون داشتید، راحت و سریع به وسایل تون دسترسی پیدا کنید.

نمونه ای از کمد دیواری اتاق خواب
نمونه ای از کمد دیواری اتاق خواب

به راحتی با استفاده از کمد های دیواری می تونید وسایلی رو قرار بدید که نمی خواید برای مدت زیادی ازشون استفاده کنید یا وسایلی که کمتر ازشون استفاده می کنید، به راحتی بوسیله فضای زیادی که کمد های دیواری در اختیار شما قرار میده، می تونید از شر این وسایل و لوازم راحت بشید. علاوه بر این ممکنه وسایلی داشته باشید که به طور مکرر در طول روزها و هفته ها ازشون استفاده می کنید، می تونید با توجه به دیزاین و طرح کمد دیواری، این وسایل تون رو دم دست قرار بدید.

پس کمد دیواری مهیا کننده یک فضای بسیار خوب برای وسایل ضروری و هم برای وسایل غیر ضروری شماست و به راحتی با توجه به تعداد و حجم این وسایل، می تونید طرح و فضای مورد نظر خودتون رو به تولید کننده یا طراح کمد دیواری سفارش بدید.

اما با توجه به اینکه معمولا کمد های دیواری حجم قابل توجهی از فضا رو به خودش اختصاص میدن، بنابراین در کنار کاربرد اون، باید به زیبایی و ظاهرش هم توجه کرد که نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی خانه شما داره. با وجود این نکته، هنگام خرید کمد دیواری باید محیط، رنگ بندی و دکوراسیون محل قرار گیری اون رو در نظر داشته باشید و جُدا از طرح کمد های دیواری که بستگی به هدف و نوع استفاده شما از اون داره، توجه به رنگ بندی و سایر المان های دکوراسیون و هماهنگی هر چه بیشتر آنها با کمد دیواری خالی از لطف نیست.

متریال یا جنس کمد های دیواری می تونه ملامینه و ام دی اف MDF باشه، که با توجه به بودجه و درخواست مشتری تعیین میشه. هر دو متریال دارای تنوع رنگ و طرح بسیار گسترده ای هستن که ما در ساخت و طراحی کمد دیواری دست مشتری رو باز گذاشتیم و با توجه به طرح و رنگ دلخواه و مورد علاقه مشتری، کار ساخت آن را انجام میدیم. بنابراین هیچ نگرانی از بابت محدودیت در طرح و رنگ کمد دیواری نداشته باشید و به سادگی از روی کالیته و نمونه طرح ها می تونید طرح مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هر چی فضای اتاق کوچک تر باشه، در نتیجه میزان نور نیز کمتر میشه که در این فضا بهتره طرح و رنگ های روشن تر انتخاب کرد تا اتاق خواب و دکوراسیونی زیباتر و جذاب تر داشته باشید.

نمونه ای از کمد دیواری با رنگ روشن
نمونه ای از کمد دیواری با رنگ روشن

تو مناطق شمالی و جنوبی کشور و در کل مناطقی که میزان رطوبت و تغییرات آب و هوایی بالاست، توصیه ما به شما عزیزان این است که حتما متریال ام دی اف MDF رو مد نظر داشته باشید تا کمد دیواری با دوام تر و با طول عمر بیشتری داشته باشید چونکه تفاوت قیمتی بین کمد های دیواری از جنس ام دی اف با کمد های دیواری که با ملامینه ساخته شده ناچیزه پس بهتره با صرف کمی هزینه بیشتر، یک محصول مطمئن تر با طول عمر بیشتری داشته باشید.

قرارگیری آینه و شیشه بر روی درب ها و قسمت های مختلف کمد دیواری جدای از آنکه می تونه جنبه کاربردی داشته باشه، نقش بسیار مهمی در بازتاب نور و روشن تر شدن فضای دکوراسیون داره. با وجود آینه در کمد دیواری، تقریبا نیازی به میز کنسول و یا آینه کنسول نخواهید داشت. استفاده از آینه و شیشه، بخصوص تو کمد های دیواری ریلی خیلی مرسوم شده و حقیقتا باعث زیبایی و شیکی کمد و اتاق خواب میشه. استفاده از شیشه در کمد های دیواری ویترین دار هم مرسومه. البته همه این موارد بستگی به انتخاب و سلیقه خودتون داره که چه مقدار و در کجا از شیشه و آینه در طرح کمد های دیواری استفاده کنید.

قرارگیری شلف ها و طبقات تو قسمت های مختلف یک کمد دیواری کمک بسیار زیادی به شما تو نظم دهی وسایل و حتی تفکیک آن ها از یکدیگر می کنه. با استفاده هوشمندانه از کمد های دیواری در منزل خودتون می تونید وابستگی و نیازتون رو به کمدهای تکی یا حتی انباری بسیار کمتر کنید. اینکه چند تا شلف و به چه صورت و با چه طرحی تو کمد دیواری تون به کار رفته باشه، کاملا بستگی به طلیقه و انتخاب شما و همچنین بستگی به وسایل و نیازتون داره.

بوسیله کمد دیواری می تونید به راحتی فضای کاری خودتون رو هم به درون آن انتقال بدید، وجود میز تحریر و یا میز کامپیوتر در دل اون می تونه به خوبی جوابگوی این نیاز شما باشه. همانطور تو عکس زیر مشاهده می فرمایید، در وسط این کمد دیواری یک میز تحریر ساخته شده که فضای مطالعه و کاری خوبی رو برای مشتری فراهم کرده.

حتما لازم نیست که یک فضای کاری بزرگی داشته باشید، همین که یک فضای کاری کوچک و جمع و جور می تونه نیاز شما رو در این زمینه برطرف کنه و در عین حال باعث زیبایی و تنوع تو دکوراسیون اتاق خواب تون بشه.

کمد دیواری با فضای کاری و میز کامپیوتر
کمد دیواری با فضای کاری و میز کامپیوتر

با این کار دیگه نیازی نیست که یک اتاق جداگانه برای کارتون در نظر بگیرید یا اینکه فضای اتاق خواب و قسمت های دیگه از منزل تون رو به یک فضای کاری اختصاص دهید. فضای کاری خانگی نیاز به فضای بزرگی نداره، یک فضای کاری کوچک درون کمد دیواری به راحتی می تونه نیاز شما رو در این زمینه پاسخگو باشه، زیرا تو همین فضای کوچک می تونید با توجه به سلیقه و انتخاب خودتون، امکانات فراوانی رو داشته باشید.

کمد دیواری ریلی از انواع کمد دیواری است که با توجه به ظاهر و زیبایی و راحتی استفاده، محبوبیت و طرفدار زیادی پیدا کرده. کمد دیواری های ریلی برای فضاهای کوچک تر بیشتر مناسبه زیرا درب های آن به صورت ریلی و در داخل کلاف خود کمد دیواری باز و بسته میشه. طول عمر کمد های دیواری ریلی نسبت به کمد دیواری هایی که دارای درب هستند کمی بیشتره، چونکه برخلاف سایر کمد های دیواری، دارای لولا و اتصالات خاصی نیست.

نمونه ای از کمد دیواری ریلی ام دی اف
نمونه ای از کمد دیواری ریلی ام دی اف

از کاربردهای معمول کمد دیواری که بگذریم، کمد های دیواری تو پوشش قناسی های منزل و اتاق خواب تون می تونن بسیار کمک کننده باشن، در واقع با توجه به اینکه کمد های دیواری رو در ابعاد و اندازه های مختلف و با طرح های متفاوت می تونید انتخاب کنید، از این رو به راحتی کمد دیواری می تونه قناسی ها و نواقص ستون ها و دیوارها و در کل منزل شما رو بهبود ببخشه و این زشتی های رو به زیبایی ها تبدیل کنه.

تو تصویر زیر به خوبی می تونید ببینید که چطور بوسیله کمد دیواری، با یک تیر دو نشان می توان زد، کمد دیواری هم فضای خوبی رو برای قرارگیری وسایل فراهم کرده(جنبه کاربردی) ، هم اینکه بوسیله اون، قناسی و زشتی کانال کولر پوشانده شده (جنبه زیبایی).

پوشش خوب کمد دیواری در اتاق خواب
پوشش خوب کمد دیواری در اتاق خواب

می تونید پا رو فراتر بگذارید و صرفا به جنبه کاربردی کمد های دیواری تمرکز نکنید، با کمی چاشنی خلاقیت می تونید یک کمد دیواری مدرن، زیبا، خاص و کاربردی داشته باشید.

درباره نویسنده

بهسازان

نظرات (1)

شکوری

مطالب و همچنین عکس ها و توضیحات نمونه کارها عالی بود
پیروز باشید